Kategorie:

Wszystko, co musisz wiedzieć o Omega 3 i mukowiscydozie

 

Kwasy tłuszczowe Omega 3, szczególnie DHA i EPA, są dobre w leczeniu chorób zapalnych, w tym mukowiscydozy. Z tego powodu kwasy omega 3 i mukowiscydoza są ze sobą bardzo powiązane.

Tłuszcze omega 3 pozyskiwane z oleju rybiego są wymagane w zapobieganiu wielu chorobom. Najważniejszą z tych chorób jest choroba sercowo-naczyniowa. Tłuszcze te zmniejszają stany zapalne w całym ciele, a także kontrolują wysoki poziom cholesterolu w organizmie. Są doskonałe do leczenia wysokiego ciśnienia krwi, zapalenia stawów, zapalenia gruczołu krokowego i kamieni żółciowych.

Związki

Związek między omega 3 a mukowiscydozą można ustalić dzięki temu, że kwasy tłuszczowe omega 3 przynoszą ulgę w prawie wszystkich rodzajach chorób zapalnych. W tym kontekście szczególnie interesujący jest długołańcuchowy kwas tłuszczowy Omega 3 znany pod nazwą ALA, ponieważ pozyskiwany jest głównie z oleju z nasion lnu, który jest dobry dla osób w każdym wieku.

Innym bogatym źródłem tłuszczów omega 3 jest olej rybny. Ponieważ olej rybi w jego surowej postaci nie jest łatwy do spożycia ze względu na jego zły smak, kapsułki z olejem rybim są zwykle używane przez osoby, które chcą codziennie otrzymywać optymalny poziom tych tłuszczów.

Stwierdzono, że ludzie, którzy regularnie jedzą ryby lub owoce morza, mają zmniejszone ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, raka piersi i prostaty, cukrzycę i chorobę Alzheimera. Tłuszcze wielonienasycone pozyskiwane z ryb również zapobiegają i leczą przedłużającą się depresję i stany lękowe.

Wskazane jest codzienne spożywanie co najmniej 300 mg DHA i EPA. Pojedyncza kapsułka oleju rybiego dostarcza do 180 mg EPA i 120 mg DHA. Możesz spożywać od 2 do 3 kapsułek dziennie, jedną po każdym posiłku, aby otrzymać dzienną wymaganą ilość tych tłuszczów.

Aby maksymalnie wchłonąć te składniki odżywcze przez krwioobieg, spróbuj zażywać kapsułki po przerwie 4-5 godzin. Zapewni to prawidłowe wchłanianie, a także pozwoli kontrolować równowagę tłuszczów omega 3 i omega 6 w organizmie. Zalecany stosunek tych tłuszczów to trzy części kwasów omega 6 na jedną część tłuszczów omega 3.

Oleje roślinne w szczególności olej konopny i oliwa z oliwek zapewniają doskonałe stężenie obu rodzajów tłuszczów. Jednakże, jeśli potrafisz trawić olej z ryb, to jest to najlepsze i najzdrowsze źródło tłuszczów omega 3 znane do tej pory.

Uzupałnianie Diety Olejkami CBD

Jedną z najlepszych form wsparcia jest terapia z wykorzystaniem olejków CBD. Dlaczego? Zalety zdrowotne korzystania z tego produkty zostały udowodnione naukowo. Jeśli potrzebujesz terapi wzmacniającej, sprawdź cbdvitmed.

Więcej na https://cbdvitmed.pl/sklep/olejek-konopny-cbd-30-cbdvitmed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *