Kategorie:

Wiedz, kiedy zadzwonić do ortopedy

Ortopeda: Lekarz, który koryguje strukturalne lub funkcjonalne nieprawidłowości układu kostnego poprzez zabieg chirurgiczny, odlewanie gipsowe i wykonanie ortezy. Ortopedzi leczą również ostre urazy układu kostnego. Czasami ortopedyczne ortopedyczne.

Ortopedia: w odniesieniu do medycyny lub układu kostnego słowo ortopedia pochodzi od greckich słów apo (oznaczające staw) i optra (oznaczające leczenie). Więc kiedy widzisz słowo ortopedia, masz na myśli leczenie problemów ze stawami i mięśniami, a nie choroby. Te dwa terminy medyczne mogą być używane zamiennie czasami w kontaktach z kręgarzami, którzy czasami nazywają siebie lekarzami ortopedami. Ortopeda może leczyć pacjenta terapią chiropraktyczną, która jest powszechnie określana jako manipulacja kręgosłupem lub mobilizacja stawów. Inni lekarze określają kręgarzy jako chiropraktyków, podczas gdy niektóre gabinety nadal nazywają siebie gabinetami chiropraktyki. Jednak w większości sytuacji termin chiropraktyka jest używany zamiennie z określeniem osteopata, fizjoterapeuta i kręgarz.

Wykwalifikowany ortopeda może leczyć wiele różnych dolegliwości, ale koncentruje się na trzech głównych obszarach.

Często są proszeni o postawienie diagnozy, szczególnie w przypadkach, gdy nie zidentyfikowano przyczyny. W takim przypadku ortopeda może wykonać wszystkie zwykłe procedury potrzebne do zapewnienia wstępnej opieki diagnostycznej. W bardziej skomplikowanych przypadkach, gdy diagnoza jest niejasna, ortopeda może zostać poproszony o przeprowadzenie dodatkowych badań diagnostycznych we współpracy z innymi specjalistami w celu ustalenia właściwej diagnozy. Testy te mogą obejmować prześwietlenia rentgenowskie, skany CT, MRI, skany kości i analizy tkanek.

W dziedzinie ortopedii termin ortopeda odnosi się do chirurga, który specjalizuje się w leczeniu kości, zwłaszcza kręgosłupa i nóg. Chirurg może leczyć zranione lub zdeformowane kości, a także je chirurgicznie korygować. Doświadczony ortopeda może leczyć urazy ortopeda.warszawa.pl spowodowane wypadkiem, chorobami, guzami lub urazami. Chirurdzy ortopedzi mogą również pomóc w leczeniu schorzeń, takich jak zapalenie ścięgien, złamania, przepuklina dysków, zapalenie opon mózgowych, porażenie mózgowe i zwężenie kręgosłupa.

Zdjęcia rentgenowskie są częścią wstępnej pracy diagnostycznej, którą wykonuje każdy ortopeda.

Muszą wiedzieć, jak używać sprzętu rentgenowskiego, aby móc skutecznie leczyć złamania i urazy. Dzieje się tak, ponieważ aparaty rentgenowskie są bardzo mocne i mogą wykryć złamania, które może przeoczyć osoba nieprzeszkolona. Chirurdzy ortopedzi zwykle mają dostęp do diagnostyki obrazowej, takiej jak tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI). Te technologie obrazowania są wykorzystywane wraz z promieniami rentgenowskimi do prawidłowego leczenia pacjentów.

Jeśli odczuwasz ból, a Twój lekarz podejrzewa, że ​​masz złamanie stresowe, może zalecić wizytę u specjalisty w celu wykonania zdjęcia rentgenowskiego i tomografii komputerowej. Dzieje się tak, ponieważ te dwa narzędzia diagnostyczne mogą wykryć złamania kości, które może przeoczyć niewprawne oko. Jak wspomniano wcześniej, chirurdzy ortopedzi są specjalnie przeszkoleni do radzenia sobie z chorobami stawów i kości, w przypadku których zwykły lekarz nie miałby odpowiedniego przeszkolenia. Choroby stawów i kości mogą być skomplikowane i wymagać specjalnego leczenia. Jeśli cierpisz na którykolwiek z tych schorzeń, najlepiej udaj się do ortopedy w celu odpowiedniego leczenia.

Jednym z częstych schorzeń leczonych przez ortopedów jest zespół cieśni nadgarstka. Stan ten charakteryzuje się bólem spowodowanym zapaleniem kanału nadgarstka, który znajduje się tuż pod nadgarstkiem. Ból zwykle pojawia się nagle i pogarsza się, gdy ręka lub ręka porusza się zbyt mocno. Leczenie tego schorzenia zwykle obejmuje fizjoterapię, leki przeciwzapalne i przeciwzapalne leki przeciwbólowe.

Oczywiście istnieje wiele innych schorzeń, w których leczeniu dobry jest specjalista, taki jak ortopeda. Ważne jest, aby odwiedzić specjalistę, jeśli odczuwasz ból stawów lub kości i chcesz wiedzieć, jakie jest najlepsze rozwiązanie. Ekspert posiada wiedzę i doświadczenie niezbędne do zarządzania i poprawy jakości życia. Odwiedź najbliższy gabinet już dziś, aby dowiedzieć się, jak chirurgia ortopedyczna może pomóc w radzeniu sobie z urazami i bólem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *