Kategorie:

Odżywianie – 5 sekretów planu zdrowego odżywiania

Avatar
Opublikowane przez irek

 

Dzisiaj przedstawimy 5 sekretów Twojego planu zdrowego odżywiania. W dzisiejszych czasach znajdziemy tyle informacji na temat tego, co jest dobre dla naszego serca, umysłu, krwi, trawienia – że czasami ciężko jest podjąć odpowiednią decyzję.

Problem polega na tym, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami. Nie jesteśmy robotami – każdy z nas jest indywidualną istotą o różnych potrzebach, pragnieniach, ciele, pochodzeniu etnicznym, tolerancji żywieniowej, rutynie, problemach zdrowotnych, upodobaniach.

Kiedy więc zostanie nam przedstawiony plan zdrowego odżywiania, nie możemy wszyscy po prostu zacząć go realizować. Możemy mieć odrębne potrzeby wykraczające poza to, co jest opisane w planie żywieniowym. Dobrze jest znaleźć informacje, ale z informacji trzeba też wydobyć tylko to, co jest dobre dla nas i tylko dla nas.

Pięć sekretów zdrowego żywienia.

1. Nie podążaj za planem co do joty – musimy się edukować, ale także wiedzieć, kiedy nie jest w naszym najlepszym interesie, aby stosować plan żywieniowy, który nie jest dla nas odpowiedni z konkretnego powodu.

2. Nie jedz cały czas tego samego jedzenia – dobrze jest jeść świeże warzywa, owoce, trochę zbóż i korzeni, ale mieszaj je i zmieniaj. Istnieją pewne owoce i warzywa, które nie są dobrze spożywane razem, a także je się za dużo tego samego produktu każdego dnia. Nasze ciała w końcu odrzucą jedzenie lub możemy stać się na nie uczuleni, jeśli będziemy je cały czas jeść. Na przykład nie należy mieszać melonów z innymi owocami, które powinny być spożywane same ze względu na właściwości związane z enzymami i trawieniem.

3. Dodaj więcej zdrowych olejów do naszej diety – nie mam na myśli tych butelkowanych, które znajdziesz w supermarkecie, są zjełczałe, zanim trafią na półki sklepowe. Używaj oliwy z oliwek, oleju z nasion lnu, oleju konopnego i olejów z orzechów, takich jak orzech włoski i orzech laskowy. Dodanie olejków do diety jest bardzo korzystne dla skóry, włosów, a nawet oczu. Możesz dodawać oleje do gotowania, gotowania na parze, a także do sałatek i koktajli.

4. Jedz jak najwięcej produktów lokalnych i ekologicznych — im bliżej miejsca zamieszkania znajduje się żywność, tym więcej składników odżywczych, witamin, minerałów i świeżości zachowa. Najdalsze miejsce, z którego powinno pochodzić twoje jedzenie, to 50 kilometrów. Nie wierzę w to, że nasze jedzenie płynie tysiące kilometrów przez ocean, siedzi w ładowniach i jest gazowane, aby kolory wyglądały prawdziwie i smakowały jak świeże.

5. Czytaj dalej i zdobywaj wiedzę na temat spożywanych pokarmów, suplementów, które bierzesz lub powinieneś brać i próbuj nowych rzeczy i bądź otwarty na zmiany. Słuchaj seminariów, wykładów, audycji radiowych na blogach i wykładów na temat zdrowia prelegentów ze wszystkich dziedzin zdrowia, odżywiania, utraty wagi, energii, surowej żywności, a nawet pozytywnego myślenia i zabierz to, co działa dla Ciebie.

Pamiętaj też, aby medytować, poświęcać czas dla siebie i być szczęśliwym tam, gdzie jesteś w chwili obecnej. Wszystkie te wskazówki pomogą ci mieć zdrowsze, szczęśliwsze życie, mniej stresu, mniej kortyzolu, a nawet mogą pomóc ci naturalnie stracić na wadze, jeśli jest to coś, czego pragniesz.

Artykuł powstał w oparciu o materiały https://cbdgreen.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *